DESTEK   0850 840 0 770
 100%  ORJİNAL ÜRÜN

  125₺ VE ÜZERİNE  ÜCRETSİZ KARGO
  14 GÜN  İADE GARANTİSİ

DANTELİSTAN SÜTYEN REHBERİ

Sütyen Hakkında Bilmeniz Gerekenler

SÜTYENİMİ DOĞRU TAKTIĞIMI NASIL ANLARIM?

Yapılan araştırmalar, her üç kadından birinin sütyen takmasını bilmediğini göstermektedir. Sütyeni doğru takıp, bedeninize göre ayarlamak en az doğru bedeni seçmek kadar önemlidir. Bu yazınin devamında sütyeninizi doğru kullanabilmeniz için ihtiyacınız olacak temel bilgileri öğreneceksiniz! (Sütyen bedenleri için lütfenSütyen Ölçüsü Hesaplama sayfamıza göz atın.)

Doğru Takılmış Bir sütyenin Önden Görünüşü

Doğru takılmış bir sütyen (ön)

  1. Sütyenin ön merkezi göğüslerin tam ortasında düz ve vücuda yapışık olarak durur.
  2. Balenler göğüs kafesine düz olarak oturur
  3. Göğüs dokusu, balenler tarafından tamamen içerde bırakılmalıdır.
  4. Balenler göğüs kıvrımların takibeder.
  5. Sütyen kabı memeyi sıkıştırmayacak veya boşluk bırakmayacak şekilde tam olarak kavrar.

Doğru Takılmış Bir sütyenin Arkadan Görünüşü

Doğru takılmış bir sütyen (arka)

  1. Kayışlar arkada biribirine paralel veya hafifçe V şeklinde durur.
  2. Bant her noktada tamamen yuvarlak ve yukarı kaymadan durmalı.
  3. Balenler rahat ve bedeni saracak bir şekilde olmalı.
  4. Kayışlar omuza gömülmemeli.


SÜTYEN NASIL TAKILIR?

Doğru sütyen takmanın dört kolay adımını öğrenin:

1
Sütyen Nasıl Takılır

Sütyeni Takın

Sütyen Nasıl Takılır 1

sütyen, ayarlarını sonuna kadar açıp genişletin. (sonra tekrar daraltabilirsiniz.)Kollarınızı ileriye doğru uzatıp askılardan geçirin.öne doğru eğilerek göğüslerinizi sütyenkuplarının içine tam olarak yerleştirin, eğer yapabilirseniz sütyeni arkadan kopçalayın.(yapamıyorsanız sütyenin arkasını öne çevirip kopçaladıktan sonra tekrar arkaya çevirebilirsiniz. Lastiklerin çok gergin olmamasına dikkat edin) Askıları omuzlarınıza düzgün bir şekilde, birbirine paralel ve yere dik duracak biçimde yerleştirin.

2
Sütyeni bedeninize göre ayarlyın

Sütyeni Ayarlayın

Sütyen Nasıl Takılır 2

Sütyeni ayarlayın: Bunu yapmak için, bir elinizi kupun içine sokarken, diğeriyle,sütyen askısını resimdeki gibi, doğru pozisyonda tutun. Göğsünüzün doğal kıvrımlarına bakın, sütyen, meme dokusunu çimdiklemeden göğüs kafesinizin üzerinde tutmaya devam ederken, göğüs kıvrımlarınızı takibetmeli ve tamamen içine almalıdır.

3
Göğüslerinizi Hafifçe Sallayın

Göğüslerinizi Sallayın

Sütyen Nasıl Takılır 3

Hafifçe Sallanın: bandı göğüslerinizin altından elinizle tutup öne eğilin ve sütyeni nazikçe sağa sola sallayın, göğüsleriniz kupun içine düşecek ve tekrar doğrulduğunuzda sütyen üzerinize tam oturacaktır.

4
Sütyenin bağcıklarını ayarlayın.

Bağcıkları Ayarlayın

Sütyen Nasıl Takılır 4

Bağcıkları ayarlayın: Sütyen askıları, göğüsleri nazikçe desteklemeli ve omuzlara fazla yüklenmemelidir. Aksi takdirde, sütyenin arka tarafı yukarıya çıkacak ve duruşunuzu bozacaktır. Askıyı omzunuzdan yana kaydırın. Bu şekilde ayarlarına ulaşabilirsiniz. (veya bir arkadaşınızdan yardım isteyin) Şunu unutmayın: Bu işlemi sadece bir defa yapacaksınız ve sütyen ayarlarınız hep düzgün kalacak
sütyen hangi Parçalardan oluşur?

Sütyeninizi daha yakından tanımak için onu oluşturan parçaları öğrenin.

Sütyenin Parçaları

1. APEKS
Apeks kupu askıya birleştiren parçadır.


2. ASKI
Askı kupların yerinde kalmasını sağlar ancak göğüslerin bütün ağırlığını taşımamalıdır.

3. AYARLAR
ayar halkaları sütyeni daraltmak veya genişletmek için kullanılır. Sütyen üzerindeki yeri, tasarıma göre farklılıklar gösterir.


4. KOPÇA
Sütyeni, 1. 2. veya 3. halkasına takarak bağlayabilirsiniz. Yeni bir sütyen aldığınızda, sonhalkayı kullanmamanızı öneririz çok sıkı oturacaktır.Sütyen kullanıldıkça esneyecek ve 2. 3. halkaların kullanımı için uygun hale gelecektir.

5. KUP
Kup sütyenin göğüsleri destekleyen kısmıdır. Kupun alt tarafı genellikle ekstra destek için ilave malzemeyle kaplanmıştır.

6. ÖN MERKEZ
Ön merkez, sütyenin göğüslerin arasındaki kısımdır. Bazen "Beşiğin" bir parçasıdır.

7. BEŞİK
Beşik, kupun ve askıların göğüse sağlamca tutunmasını sağlar. Bundan ötürü pek çok kadın beşiği olan sütyenleri daha konforlu bulur.

8. SLING
Bazı sütyenler, kupun içinde göğüsleri destekleyip birbirlerinden ayrılmalarını engeleyyen bir kayış içerir. Büyük göğüsler için bu tür sütyen kullanmak popülerdir.

9. KANAT
Kanatlar, sütyenin arkadan vücuda sıkıca tutunmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda bağlantıları gererek sütyenin göğüsleri desteklemesini de sağlarlar


10. ALT BANT/ UNDERBAND
Alt Bant, sütyenin alt tarafı boyunca uzanır, onu vücuda sabitler. Sütyenin göğüslere sağladığı desteğin büyük bölümünü burası üstlenir.