Dört Adımda En Mutlu Gününüz İçin Kusursuz İç Çamaşırını seçin!Gelin iç çamaşırları nasıl olmalı?
Gelin iç çamaşırlarınızı gündüz için ayrı gece için ayrı seçmelisiniz. Nikah töreni ve sonrasında yapılacak davette gelinliğin altına giyeceğiniz iç çamaşırlarını seçerken, sıcak ve kalabalık ortamlarda geçireceğiniz uzun saatleri de hesaba katarak, cazibe yerine rahatlık ve güveni göz önünde tutun. Akşam yeni evlendiğiniz eşinizle eğlenmek için dışarıya çıkarken muhtemelen daha cüretkar birşeyler giymek isteyeceksiniz.


1

Doğru Sütyen Seçimi

Gelin iç çamaşırları nasıl olmalı Doğru Sütyen Seçimi

Rahatlık ve Destek: Nikah töreninde seksilikten çok konfora ihtiyacınız olacak. En önemli gününüzde en son ihtiyaç duyacağınız şey, sarkan ya da aşağı düşen bir şeyler için endişelenmek olacaktır.
İnce Bir siluet Yaratın: Dikişsiz bir sutyen seçin. Özellikle de ince kumaştan bir gelinlik giyecekseniz... Gelinliğinizin kumaşı kalınsa standart bir sutyen de kullanabilirsiniz ancak sütyen askısı veya dikiş izlerinin gelinliğin üstünden belli olmadığından emin olun.
Boyun Çizginizi Hesaba Katın: Pek az gelin adayının standart sütyenlere uygun bir boyun çizgisi vardır. Boyun çizginize uygun bir sütyen bulun.
Ayarlanabilir Bir Sutyen Kullanın: Eğer çeyizlik sütyeninizi gelinlikten önce alacaksanız, askıları çıkarılabilir veya boyu ayarlanabilir bir model tercih edin.
Hacim Ekleyin: Kaliteli bir destekli sutyen göğüslerinizin daha dolgun görünmesini sağlayabilir. Su, jel veya pamuk pedleri olan sütyenler ekstra dolgunluk sağlayabilir ancak ne kullanırsanız kullanın doğal görünmesine dikkat edin.


 • Eğer straplez bir gelinlik giyecekseniz, straplez bir sütyen kullanın. Straplez sütyenler çok az bir destek sunarken bandana sütyenler çok daha güçlü bir destek sunar ancak göğsünüzün fazla düz görünmesine sebep olabilir.
 • Eğer sırtı açık bir gelinliğiniz varsa, sırtı açık bir sütyen seçin.
 • Eğer küçük göğüsleriniz varsa sırtsız, göğüslere takılan kup sütyenlerden kullabilirsiniz.
 • Gelinliğinizin altına giyeceğiniz fiyonklu, dantelli, kaygan saten iç çamaşırları, tören sırasında kayıp gelinliğinizin altında belli bölgelerde toplanabilir. Bu daha kalın bir siluet demektir. Bu tür baştan çıkarıcı kıyafetleri eşinizle başbaşa kalacağınız anlar için saklamalısınız.
2

Doğru Külot Seçimi

Gelin iç çamaşırları nasıl olmalı - Doğru Külot Seçimi

Külot seçiminde Konfora Önem Verin: Tören sırasında, nikah memuruna "evet" derken sarkan bir külodu çekiştirmek için vaktiniz olmayacak. Tören boyunca sizi husursuz edecek konforsuz bir külot yerine, önceden deneyip bildiğiniz, rahat, sıkmayan ama üzerinize tam oturan bir modeli tercih edin.
İnce Bir siluet Yaratın:Gelinliğin altında kat yapmayacak dikişsiz modelleri tercih edin. Kurdele, fiyonk, dantel gibi süsler gelinliğin altında küçük katlara sebep olurlar, böyle külot modellerinden uzak durun.
Kendinden Külotlu Bir Çorap Seçin: Gelinlikler, daracık veya ince kumaşlı oldukları için ne yaparsanız yapın külot çizgisi gelinliğin üzerinde belirecektir. Bazı çorap modelleri küloduyla birlikte gelir, sizi daha ince gösterecek bu tip bir çorapları tercih edin.
Detayları Gerdek Gecenize Saklayın: Dantel ve saf ipek kumaşlar aralardan cildinizin dikizlenmesine izin verir. Gerdek geceniz için sütyeninize uygun, bazı detayları sergilemenize izin veren bir külot tercih edin.


 • Eğer tanga veya çok seksi külotlar size çok sürtükçe geliyorsa masumiyet ve seksiliğin bir karışımını sunan dantel bir şort da sizi gerdek gecesinde çok çekici yapacaktır.
 • Bir tanga veya g-string giymek isteyebilirsiniz. Bazı kadınlar bu tür modelleri konforsuz bulur. Eğer bu seçeneği kullanacaksınız sizi rahatsız etmeyecek dikişsiz mikrofiber veya pamuklu modelleri tercih etmeniz daha doğrudur.
3

Doğru Çorap Seçimi

Gelin iç çamaşırları nasıl olmalı - Doğru Çorap Seçimi

Doğru Çorapla İşleri Basitleştirin: Standart külotsuz çoraplar, tören sırasında, gelinlikle bacak ve ayak bileklerinizin daha ince görünmesini sağlar. Bu en seksi seçenek olmayabilir ama size ince bir silueti garanti edecektir.
Kontrol Top Çorapla Ekstra İncelikEğer bel bölgenizde ya da kalçalarınızda biraz fazlalık varsa kontrol top külotlu çorap kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu tür çorap modellerinde yukarıya doğru çıkıldıkça çorap incelir ve üst kısımlar için ekstra incelik sağlar.
Çorap yerine tayt: Gelinlikler, daracık veya ince kumaşlı oldukları için ne yaparsanız yapın külot çizgisi gelinliğin üzerinde belirecektir. Bazı çorap modelleri küloduyla birlikte gelir, sizi daha ince gösterecek bu tip bir çorapları tercih edin.
Çorap Yerine Tayt: Taytlar vücuda naylon çoraplardan daha sıkı ve dar oturur ve kolay kolay sarkmaz. Eğer törenden sonra dansa gitmek istiyorsanız tayt daha iyi bir seçenek olabilir.


 • Jartiyer kemeri ve çorapla, gerdek gecesi için daha seksi bir görünüm yaratabilirsiniz. Bazı gelinler düğün ve tören sırasında, yatağa girinceye kadar Jartiyer kemeri ve çorap kullanır. Eğer uzun bir eteğiniz varsa siz de kulanabilirsiniz; değilse, jartiyer kemeri ve çorabını sadece yatmaya giderken kullanmanızı tavsiye ederiz. Geleneksel olarak gelin iç çamaşırlarında beyaz tercih edilse de, siz gerdek gecenizde siyah veya kahverengi renklerle eşinizin hoşuna gidecek seksi kontrastlar yaratabilirsiniz.
4

Korse, Büstiyer & Diğerleri

Gelin iç çamaşırları nasıl olmalı - İnceltici Korse, Büstiyer & Diğerleri

Görünüşünüzü Kontrol Altında Tutun: İnceltici ve biçimlendiricilerle görünüşünüzü kontrol altında tutabilirsiniz. Spandex, lycra gibi malzemeler kullanılarak üretilmiş modern inceltici - biçimlendirici - küçültücüleri kullanarak gelinliğinizin altında vücudunuza ince bir görünüm sağlar.
Göğüslerinize Hacim Verin: Bu tür giysiler karnınızı içeriye doğru iterken poponuzu ve göğüslerinizi dışarı çıkarıp farkedilir bir derinlik kazandırır. Eğer nikah töreninde büstiyer giymeyi düşünüyorsanız, dikişsiz bir model tercih edin. Gerdek gecesi için derin göğüs dekolteli, sırtı açıkta bırakan jartiyerli fantazi bir modeli kullanabilirsiniz.
Babydoll ve Gömlekler: İç çamaşırı basit bir sütyenden çok daha fazlası demektir. Seksi bir görünüm veren her şey olabilir. Göbeği açıkta bırakan transparan işlemeli bir babydoll, ya da göğüslerinizi pek de saklayamayan ince bir ipek gömlek... Büstiyerler göğüleri dolgunlaştırırken, babydoll arkayı ön plana çıkarır.


 • Her gelinlik provasında mutlaka nikahta giymeyi düşündüğünüz, sütyen, külot ve çoraplarınız üzerinizde olsun. Eğer düğün günü provalarda kullanıdğınızdan farklı çamaşırları kullanırsanız bu silutenizi bozabilir.
 • Uyumlu setler yaratın, gelin iç çamaşırlarınız renk ve model bakımından biribirleriyle uyumlu olsun. İç çamaşırlarınızın gelinliğin altından belli olup olmadığını mutlaka birden çok defa kontrol edin. Gerekirse zevkine güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım istemekten çekinmeyin.