DESTEK   0850 840 0 770
 100%  ORJİNAL ÜRÜN

  125₺ VE ÜZERİNE  ÜCRETSİZ KARGO
  14 GÜN  İADE GARANTİSİ

Kombinezon


Kombinezon Modelleri

Kombinezon Modelleri

Modern kombinezonklasik süslü jüponların basitleştirimiş bir biçimidir. Küçük farklar daha işlevsel modellerin yolunu açar. Kombinezonlar giysileri sabitler, şeffaf giysilerin altından iç çamaşırının belli olmasının önüne geçer, abiye elbiselerin daha biçimli ve düzgün görünmesini sağlar. İyi bir kombinezon, saklar, korur, giysilerin altında gerektiği kadar dolgun durur, çıkıntı yapmaz ve giyeni terletmez. Kombinezonlar günümüzde farklı modellerde ve boylarda tasarlanıp farklı farklı kumaşlardan üretilmektedir.

Elbiseleriniz için doğru kombinezon seçimi bir dizi faktöre bağlıdır. Elbisenizle aynı renkte ve eğer mümkünse aynı kumaştan üretilmiş modelleri tercih etmelisiniz. Ek olarak gideceğiniz toplantının türünü aklınızda tutun ve elbisenizin altından hangi bölgelerin desteklenmesini istiyorsanız ona uyan bir model tercih edin.

Farklı Kombinezon Çeşitleri

Kombinezonlar uzunluklarına göre yarım veya tam boy olarak sınıflandırılır. Bunun yanında başka çeşitleri de vardır.

UZUN KOMBİNEZONLAR

Uzun kombinezon, omuzlardan dizlere hatta ayaklara kadar tam bir koruma sağlar. Uzun modeller bir elbisenin altına giyileceği varsayılarak tasarlanır. Bazı kadınlar kombinezonlarını gece elbisesi olarak da kullanır. Bu modeller genellikle ayarlanabilir veya giyilen elbiseye göre tamamen çıkartılabilir askılara sahiptir. Beden giyilecek elbisenin bedenine veya giyecek kişinin sütyen ölçüsüne göre belirlenir.

Askısız Uzun Kombinezonlar
Askısız uzun kombinezonlar, askısız elbiselerle kullanılmak için tasarlanmıştır. Farklı elbiselerlerle kullanılabilecek değişik uzunluklarda çeşitleri vardır.

Sütyen Kombinezonlar
Sütyen kombinezon, adından da anlaşılabileceği gibi, bir sütyen ve bir kombinezonun birleşiminden oluşur. Bu modeller göğüslere gevşek bir destek sağlar, balenli veya balensiz hangi tür olursa olsun, pedli sütyenlerin sağladığı desteği sağlamaz. Bazı modeller ayarlanabilir askılarla gelir, bu sayede askılı veya askısız olarak farklı elbiselerle kullanılabilir. Sütyen kombinezonlar, elbise altındaki katları azalttığı için daha ince ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Sütyenli veya sütyensiz bu tür kombinezonlar daha ince görünmeyi sağlar.

KISA KOMBİNEZONLAR

Bir kısa kombinezon, uzun kombinezonların kısa versiyonudur. Kalçaların üst kısmından biraz altına kadar uzanan değişik boylarda ve seksi bir görünüm sağlamak için bazı fonksiyonlar göz ardı edilerek üretilir.

YARIM KOMBİNEZONLAR

Yarım Kombinezon, belden aşağısını kaplar. Bu kombinezonlar, daha serin, gömlekle eşleştirildiklerinde daha işlevsel oldukları için uzun kombinezonlara oranla daha çok tercih edilir. Bu tür kombinezonlar, bir ceketle beraber elbise, bluz veya etekle giyilebilse bile bu tarz giysilerle uzun kombinezonlar daha iyi sonuç verir. Yarım kombinezon, tek parça gisilerin altında bel bölgesinde iç çamaşır izi yapabilse de, uzun kombinezonlar etekle beraber giyildiğinde yukarıya doğru kayma ve bel çevresinde toplanma eğiliminde olduklarından etekliğin altına giymek için tercih edilebilecek en uygun modeldir. Uzun zamandır bel bölgesi elastik kombinezon üretilmiyor, bunun yerine dikişsiz, bel ve popo bölgesini toparlayan biçimlendirici kombinezonlar revaçta.

KORSE KOMBİNEZONLAR

Bazı kombinezonlar ilave destek ve daha ince bir siluet sağlarken iç çamaşırı izlerinden korunmanız için dikişsiz olarak üretilirler. Bu modeller genellikle vücuda tam oturan kaygan kumaşlardan veya triko elbiselerle yaygın olarak kullanılır. Korse kombinezonlar genellikle, likra, spandex gibi esnek kumaşlardan yarım kombinezondan uzun kombinezona kadar geniş bir beden aralığında üretilir. Bir etekle giydiğinizde yukarıya toplanma eğiliminde oldukları için ilave bazı ayarlamalar gerektirebileceklerini aklınızda tutmalısınız.

KUMAŞLARINA GÖRE KOMBİNEZONLAR

Kombinezonlar sentetik veya doğal pek çok farklı malzemeden üretilir. Her malzemenin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Sentetik kombinezonlar, statik elektriklenmeden dolayı toplanma eğiliminde oldukları için daha çok doğal kumaşlar kullanılır. Kombinezonun kumaşı sürekli diğer kumaşlarla sürtünme halinde olduğundan sentetik kumaşların elektriklenmemesi imkansızdır. Saten, ipek, naylon kumaşlar bedeni sıkıca sararken, pamuk ve pamuk karışımlı kumaşlar daha gevşektir. Ek olarak bazı kumaşlar diğerlerine göre hava almaya daha elverişlidir ve cildinizin soluk almasına izin verir. Örneğin pamuklu kumaşlar, sıcak tuttuğu için tercih edilen naylon kumaşlara göre nefes alan kumaşlardır. Şüphesiz bir kombinezon alırken daha çok kişisel tercihler rol oynar, bazı kadınlar ipeksi bir dokunuş ve nefes alan lüks kumaşları, bazıları ise ekonomik nedenlerle sateni tercih eder. Herkes ipek bir kombinezon için para ayıramayabilir.

DANTELİSTAN'DAN NASIL KOMBİNEZON ALINIR?

Elbiseniz için Dantelistan'dan üzerinize tam uyan bir kombinezon almak çok kolaydır. Her sayfanın üzerinde bulunan arama kutucuğuna aradığınızı yazabilir veya gelişmiş arama sayfasını kulanabilirsiniz.

Markalar
  1. Anıl
  2. Anıt
  3. Miss Claire
  4. Reflections
Beden
Renk

19 Ürün(ler)

sayfa başı

19 Ürün(ler)

sayfa başı

Yükleniyor, lütfen bekleyin ... Yükleniyor, lütfen bekleyin ...